Seminarium: Języki ważne czy nieważne?
22 października 2024 r. w FRSE odbędzie się stacjonarne seminarium „Języki ważne czy nieważne?”, organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2024. Zachęcamy do rejestracji!
Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.
Przejdź do międzynarodowej strony Europejskiego Dnia Języków
European Language Label i Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności uczestniczą w Europejskim Dniu Języków organizując sesje i warsztaty językowe lub konferencje. W ostatnich latach EDJ świętowany jest podczas Kongresu Edukacji. To właśnie na Kongresie laureaci najlepszych projektów językowych otrzymują Certyfikaty i statuetki European Language Label.
22 października 2024 r. w FRSE odbędzie się stacjonarne seminarium „Języki ważne czy nieważne?”, organizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2024. Zachęcamy do rejestracji!
26 września 2024 r. 700 milionów Europejczyków w 46 państwach członkowskich Rady Europy będzie obchodzić Europejski Dzień Języków (EDJ). Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Języki na rzecz pokoju”. Zachęcamy zwłaszcza do udziału w dwóch wydarzeniach online!
Znamy już laureatów prestiżowego konkursu European Language Label 2024! Po intensywnych obradach kapituła konkursu wybrała najbardziej innowacyjne projekty z dziedziny edukacji językowej.
Webinarium, które odbędzie się 15 kwietnia, poprowadzi Katarzyna Žák-Caplot, Ambasadorka EPALE, realizatorka projektów językowych w przestrzeniach miasta, muzeum i biblioteki, która na co dzień pracuje metodą przedmiotowo-językową z osobami z doświadczeniem uchodźczym i migranckim. Jej gościnią będzie pedagożka, psycholożka i edukatorka muzealna Olena Bulgakova.
Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy projekt językowy w Polsce! Zgłoszenia można przesyłać od 15 marca do 14 czerwca 2024 r.
Mało które muzeum, nawet w Europie, łączy edukację kulturalną z językową – mówi Katarzyna Žák-Caplot, koordynatorka projektów, kierowniczka Biblioteki Muzeum Warszawy, któremu przyznano nagrodę Złoty Label 2023.
27 lutego 2024 r. w Bibliotece Muzeum Warszawy odbyło się spotkanie autorskie wokół nowej publikacji Wydawnictwa FRSE „Kompetencjownik, czyli język w działaniu. Materiały, teksty i ćwiczenia do nauki języka polskiego jako obcego z elementami historii i kultury Warszawy oraz edukacji obywatelskiej”.
Kolejna nagroda European Language Label umożliwiła laureatce Katarzynie Žák-Caplot dalszą współpracę z Wydawnictwem FRSE i wydanie kolejnej pozycji z dziedziny edukacji językowej. KOMPETENCJOWNIK, czyli język w działaniu oparty jest na projektach językowych prowadzonych w ostatnich latach w Muzeum Warszawy.
– W 1998 r. lista beneficjentów mieściła się na jednej kartce. Obecnie mamy ponad 20 programów i finansujemy kilka tysięcy projektów – mówił dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która świętuje swoje 30-lecie.
Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów European Language Label 2023.
Informujemy, że obrady jury European Language Label odbędą się 26 października 2023 r.