30.09.2022

Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Fascinating stories in English

Seminarium online dla nauczycieli języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej.

Termin: 3, 5, 6 października 2022, godz. 18:00

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli do nauczycieli języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: Fascinating stories in English:

Dawno, dawno temu... A może wcale nie tak dawno, tylko współcześnie, gdzieś obok nas? W naszym projekcie zapomnimy o średniowiecznych książętach i smokach. Przeniesiemy się do świata bardzo głodnej gąsienicy, brązowego niedźwiedzia czy zachwyconego swoimi butami kota Pete'a, aby poszerzyć znajomość angielskiego słownictwa i przy okazji świetnie się bawić! Pracując w międzyszkolnych grupach stworzymy zestaw angażujących aktywności inspirowanych popularnymi anglojęzycznymi historyjkami, rozwijając przy okazji uczniowską wyobraźnię i kreatywność.

Projekt i seminarium poprowadzi Monika Mojsiejonek - ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2022. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy