25.09.2023

Konferencja online: Europejski Dzień Języków 2023

Zapraszamy na międzynarodową konferencję online „Teaching language skills at the heart of the European Education Area” organizowaną przez Komisję Europejską z okazji Europejskiego Dnia Języków 2023.

  • Autor: Shutterstock

Konferencja odbędzie się 26 września 2023 r. w godz. 12:00-14:00. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału:

Połącz się online

Jest to główne wydarzenie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2023. W tym roku nacisk położony jest na unijne narzędzia, które mają wspomóc nauczycieli języków w zwiększaniu ich potencjału. Zwłaszcza dotyczy to możliwości programu Erasmus+ oraz Europejskiej Platformy Edukacji Szkolnej. 

W konferencji online pojawią się również nawiązania do wybranych wydarzeń Europejskiego Dnia Języków odbywających się w państwach członkowskich UE. Młodzi ludzie, nauczyciele i inni uczestnicy opowiedzą o tym, co myślą o językach obcych oraz jak wpływają one na ich życie.

Kolejnym ważnym kontekstem jest Europejski Rok Umiejętności, tym bardziej że wielojęzyczność to jedna z ośmiu kluczowych kompetencji niezbędnych do samorealizacji, zdrowego i zrównoważonego stylu życia, większych szans na zatrudnienie, aktywnego obywatelstwa i włączenia społecznego.