Piłka i języki obce łączą ludzi już od najmłodszych lat

Akademia „Kick in English” w Krośnie

Inicjatywa dotyczy nauki języka angielskiego w czasie zajęć piłkarskich. Projekt był realizowany we współpracy ze środowiskiem lokalnym: firmami, lokalnymi żłobkami, przedszkolami i szkołami podstawowymi. Uczestnikami projektu były dzieci w wieku od 2 do 9 lat, które uczą się w języku obcym, już od najmłodszych lat pracując nad dobrymi nawykami językowymi i sportowymi.

Zajęcia rozpoczynała krótka lekcja wprowadzająca nowe słownictwo, które następnie ćwiczono przez 30 min w formie treningu piłkarskiego. Zajęcia prowadzone były cyklicznie, z każdym rokiem na coraz wyższym poziomie zaawansowania językowego i sportowego.

Bardzo ważnym elementem projektu było kształtowanie kompetencji społecznych: pracy w grupie, komunikacji, rozwijania poczucia własnej tożsamości i przynależności do grupy. Optymistyczne podejście nauczycieli i trenerów jest dla dzieci prawdziwą szkołą życia. Dzięki pozytywnemu nastawieniu dzieci uczą się, że błędy i upadki są naturalnym procesem, a aktywnie spędzony czas jest zachętą do realizacji marzeń. Program Kick in English to zabawa a nie prawdziwy futbol, dlatego też, gdy dziecko osiąga wiek 6-7 lat, przechodzi do profesjonalnej szkółki piłkarskiej, aby tam kształtować umiejętności gry w piłkę.

Oprócz regularnych zajęć w ramach projektu, organizowanych jest wiele imprez plenerowych, tj. pikniki, rozgrywki, spotkania rodzinne, a nawet bicie rekordu Guinessa w grupowym dryblingu piłkarskim.