FunEnglish w bibliotece

Funmedia sp. z o.o.

„FunEnglish w bibliotece” to bezpłatny program łączący naukę języków obcych z grą na komputerze, zabawą, materiałami multimedialnymi i wykorzystaniem nowych technologii. Kurs zawiera ponad 400 elementów edukacyjnych, takich jak filmy HD z udziałem native speakerów, gry komputerowe, fotolekcje, ćwiczenia interaktywne, a nawet elementy karaoke. Do realizacji zadań wystarczy komputer z łączem internetowym, ale przygotowane materiały dają również możliwość pracy z projektorami multimedialnymi czy tablicami interaktywnymi.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat i umożliwia naukę języka obcego w bibliotece publicznej lub szkolnej, ośrodku lub domu kultury. Zakłada aktywny udział bibliotekarzy jako animatorów oraz przewodników podczas procesu edukacyjnego. Dodatkowo, dzięki gotowym scenariuszom zajęć, do prowadzenia warsztatów nie jest potrzebna zaawansowana znajomość języka. Nie ma też ograniczeń w sposobie organizacji kursu- istnieje możliwość tworzenia grup, ale również indywidualnego korzystania z dostępu do platformy.

W ramach projektu oferowane są materiały do promocji przedsięwzięcia, kursy szkoleniowe, forum dla bibliotekarzy, telefoniczna pomoc dla administratorów platform, a także konkursy zachęcające do korzystania z FunEnglish. Bibliotekarze są również zachęcani do korzystania z pomocy wolontariuszy- uczniów gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych, posiadających znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie intermediate.

FunEnglish to nie tylko interaktywne narzędzie, dzięki któremu nauka języka obcego staje się atrakcyjna, ale również wzbogacenie oferty bibliotek i ośrodków kultury oraz budowanie społeczności osób zainteresowanych nauką języków obcych i wyposażenie ich w nowoczesne narzędzie wspomagające proces edukacyjny.